Bonding Tedavisi

Bonding uygulaması, dişlerin rengini ve şeklini değiştirmek için uygulanan adhesiv bir sistemdir. Bir diğer deyişle, mikrofil ve nano partikuller içeren özel kompozit materyalleri kullanılarak uygulanan estetik dolgulardır. Minimal aşındırma yapılarak, hatta bazı durumlarda hiç aşındırma yapmaya gerek duyulmaksızın bu ajanlar diş yüzeyüne tutturularak dişlerin şekil ve renkleri değiştirilebilir. Dişlerde minimal madde kaybı ile çalışıldığından koruyucu diş hekimliğinde bonding uygulamaları sıklıkla tercih edilir. Çoğu zaman anesteziye bile gerek kalmadan, tek seansta uygulanan estetik dolgularla tek seansta tatmin edici sonuçlar alınması hasta açısından bonding tedavilerini cazip kılmaktadır.

Bonding ve Estetik Dolgular

Dental bonding estetik amaçla kullanılan kompozit dolgu materyalidir. Bu materyalleri yüksek bağ gücü olan yapıştırıcı bonding malzemeleri ile dişlerin yüzeyine uygulayarak, dişlerdeki diastema adı verilen küçük boşlukları kapatmak, dişleri yeniden şekillendirmek ve mine yüzeyinde oluşan doğal hasarı kapatmak mümkündür.
Kompozit dolgu materyalleri çeşitli renk ve tonlarda olduğundan dişinizin kendi rengine kolaylıkla uyum sağlar. Yüksek cilalanabilirlik özelliklerine sahiptir. Böylelikle minimal aşındırma işlemi uygulanarak tek seansta dişlerinizin daha estetik bir görüntüye kavuşması sağlanabilir.
Kliniğimizde Kullandığımız tüm malzemeler FDA, ADA ve Türk Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır.